Sport to jego największa życiowa pasja. Od najmłodszych lat czynnie uprawiał różne dyscypliny sportu (piłka nożna, biegi sprinterskie, pływanie, biegi przełajowe, długodystansowe, sztuki walki, kulturystyka, sporty siłowe, Nordic Walking). Jest instruktorem z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami w różnym wieku. Specjalizuje się w treningach wytrzymałościowych indywidualnych i grupowych.

UPRAWNIENIA
1992-Instruktor początkowej nauki pływania, ratownik WOPR
1995-Instruktor ćwiczeń siłowych
2014-Biomasażysta (fizjoterapia)
2015-Instruktor i Sędzia Nordic Walking Polskiej Federacji Nordic Walking
2016-Instruktor biegania i dietetyki
2017-Trener personalny
2020-Konsultant do spraw żywienia i dietetyki
2020-Trener motoryczny
2021-Instruktor fitness

DOŚWIADCZENIE
Od 2014 współpraca z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli – prowadzenie zajęć grupowych.
Od 2016 prowadzenie treningów biegowych i wytrzymałościowych (interwały + crossfit) dzieci i dorosłych.
W 2018 roku instruktor – prowadzący cykl szkoleń/warsztatów w projekcie „Nordic Walking jest dla ciebie! Pomaszeruj przez łódzkie” realizowanym przez Województwo Łódzkie.
W 2018 instruktor – prowadzący treningi w ramach ogólnopolskiego projektu „Nordic Walking na receptę” – najlepszy spośród 150 instruktorów w Polsce.
Od 2019 instruktor zajęć grupowych (tabata, płaski brzuch, trening obwodowy, crossfit, zdrowy kręgosłup) i trener personalny.
W 2020 instruktor zajęć plenerowych „Wakacje z Januszem”, współpraca z MOSiR Sieradz – prowadzenie zajęć z nordic walking oraz treningów plenerowych: płaski brzuch, stretching.